Nogi do stołów i ławek – nogi żeliwne czy nogi aluminiowe

Wydawać się może, że wybór nóg do stołów i ławek nie powinien nastręczać zbyt wielu problemów.  W końcu to tylko detale, na które mało kto zwraca dzisiaj uwagę. Nic bardziej mylnego! Pamiętajmy, że to właśnie szczegóły odgrywają istotną rolę  w percepcji produktu jako całości. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza ławka lub stół odznaczały się wyjątkową elegancją i komponowały się z resztą ogrodu, to powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiednich nóg.

Żeliwne nogi do ławek i stołów

Żeliwne nogi wykorzystywane są przy produkcji ławek i stołów od kilkuset lat. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że zaliczają się one do produktów ponadczasowych i klasycznych. Obecnie na rynku znaleźć można nie tylko szeroki wybór modeli i wzorów, ale też producentów, którzy zajmują się ich wykonywaniem. Bogata oferta sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie rozwiązanie, które spełniać będzie jego indywidualne oczekiwania. Do największych zalet nóg żeliwnych zaliczyć należy ich wagę. Żeliwo to materiał, który charakteryzuje się dużym ciężarem w związku z czym osoby, które wybiorą tego typu rozwiązania, mogą mieć pewność, że meble będą stabilne, a co za tym idzie, bez większego problemu oprą się większym podmuchom wiatru. Warto jednak pamiętać, że to, co dla jednych jest zaletą, dla drugich będzie wadą. Ciężkie meble ogrodowe z pewnością nie sprawdzą się na tarasach wyłożonych płytkami, ponieważ będą mogły prowadzić do trwałego uszkodzenia nawierzchni.

Aluminiowe nogi do ławek i stołów

Do największych zalet aluminiowych nóg do ławek i stołów zaliczyć należy cenę. Aluminium to materiał o wiele tańszy niż żeliwo, w związku z czym na elementy z niego wykonane może sobie pozwolić zdecydowanie większa liczba osób. Rozwój współczesnej technologii sprawił, że aluminiowe nogi nie odbiegają wyglądem od tych, które wykonane zostały z żeliwa. Należy jednak pamiętać, że rozwiązania tego typu są narażone w o wiele większym stopniu na uszkodzenia oraz działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych elementów żeliwnych.