Żeliwne dekoracje – żeliwne dekoracje w rustykalnym ogrodzie

Wiosna i lato zaliczają się do tych pór roku, w których w sposób szczególny zastanawiamy się nad aranżacją ogrodu. Tego typu przestrzeń wygląda dobrze wtedy, kiedy odpowiada stylistyce, w której utrzymany został dom. Jeżeli nasza posiadłość przypomina stary wiejski dworek lub jest na takowy stylizowana, to najlepszym rozwiązaniem będzie aranżacja działki na styl rustykalny. Naturalny i sielski ogród, to wycieczka do przeszłości oraz wyjątkowa okazja do bliskiego obcowania z przyrodą.

Najważniejsze są detale

Tym, co podkreśla rustykalny nastrój ogrodu, są różnego rodzaju szczegóły i dekoracje. Żeliwne haki wieszakowe, pordzewiałe metalowe koło, albo drewniana skrzynia z łańcuchem, to propozycje, nad którymi powinna zastanowić się każda osoba, która planuje aranżację przydomowej przestrzeni zielonej. Możliwości na udekorowanie ogrodu jest wiele – jedyny ogranicznik, to wyobraźnia. W sklepach bez najmniejszego problemu znaleźć można metalowe stylizowane elementy. Jeżeli podczas porządkowania działki znajdziemy starą porzuconą podkowę lub gliniany garnuszek, to nie należy ich wyrzucać. Takie przedmioty będą idealnym dopełnieniem rustykalnego klimatu.

Wsporniki kwiatów

Wsporniki do kwiatów, to tak szerokie zagadnienie, że należy mu poświęcić nieco więcej miejsca. Dzięki ulokowaniu doniczek w różnych obszarach ogrodu możliwe będzie wypełnienie wyższych segmentów przestrzeni dodatkami utrzymanymi w stylu retro. Taki zabieg sprawi, że osoby, które będą oglądały ogród z daleka, nie będą odnosiły wrażenia, że jest on pusty i wyodrębniony z otoczenia. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe będzie również stworzenie płynnego przejścia między działką a domem. W trakcie poszukiwań wsporników najlepiej zwrócić uwagę na żeliwne dekoracyjne uchwyty ścienne, ponieważ charakteryzują się one wyjątkową trwałością.

Meble ogrodowe

Idealnie, żeby meble wkomponowywały się w rustykalne otoczenie. Aby tak było, to powinniśmy zrezygnować z wszelkich udziwnień. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup klasycznych, drewnianych mebli ogrodowych.